Хубчев най-накрая повтори една и съща единайсеторка! Четирима не са пропуснали и минута

0

За първи път през сезона Петър Хубчев повтори една и съща стартова единайсеторка в два поредни мача – в 9-ия кръг при 3:0 над Черно море и в 10-ия – 2:0 над Славия, той започна с едни и същи футболисти.

Сините са реализирали 22 попадения в 10 кръга – средно по 2,2 на мач.

Левски вкарва най-много в заключителния четвърт час на двубоите. Тогава е реализирал 8 пъти – 36,36 % от всички попадения.

Срещу Славия, Филипе Нашименто вкapa гол, влизайки от резервната скамейка. Това е общо 4-ото отбелязано попадение на сините по този начин в първенството. Найджъл Роберта се разписа по веднъж, след като не бе титуляр при 2:0 над Царско село и 4:0 над Витоша Бистрица. Същото стори и Франко Мазурек при 1:3 от Берое.

7 футболисти са реализирали за Левски в първенството този сезон. С най-много точни изстрели са Станислав Иванов и Найджъл Роберта – по 5.

През сезона в Първа лига Петър Хубчев е използвал 24 футболисти.

Четирима играчи на Левски не са пропуснали и минута от началото на първенството – вратарят Милан Миятович, защитниците Живко Миланов и Иван Горанов, както и халфът Мартин Райнов.

Едва в 10-ия кръг Левски повтори резултат от предишен мач. Преди да се наложи с 2:0 над Славия в „Овча купел“, бе победил с толкова друг столичен тим – Царско село, на националния стадион. И в двата двубоя сините вкараха головете след 70-ата минута.

Левски не е инкасирал гол в първия половин час на двубоите си.

Черногорецът Милан Миятович за шести път в 10 мача запази мрежата си суха. Той е №1 по този показател в елита.

Сините са допуснали 7 попадения в шампионата – средно по 0,7 на мач.

За трети пореден път Левски победи Славия в първенството, без да допусна гол. В последните 7 мача между двата тима, сините имат 6 успеха на нула, а един двубой завърши 1:1.