Хебър започна с убедителна победа плейофите

0
hebar dunav
-
-

Лидерът от редовния сезон в Суперлигата Хебър стартира убедително плейофите, като в първи четвъртфинал се наложи над Дунав с 3:0 гейма (25:19, 25:21, 25:21).Въпреки категоричния резултат, Дунав се бори много във всеки гейм и хвърли много сили срещу фаворита.Втората среща е в Русе на 22 март, като Хебър може да затвори серията при победа. Успех на Дунав ще върне серията в Пазарджик за трети двубой на 25 март.
Хебър отбеляза първите точки в мача, но след това Дунав възстанови и играта вървеше равностойно. След продължителни минути точка за точка, след 9:9 нещата взеха рязък обрат в полза на домакините и Хебър се откъсна напред.
Наставникът на русенци Петър Шопов опита да спре серията с прекъсвания, но чак при разлика от 21:12 Дунав се окопити и отново започна да реализира. Това обаче се оказа твърде късно и геймът приключи при 25:19 за 24 минути.
Вторият гейм бе равностоен много по-дълго време, но отново в края Хебър успя да вземе своето и да поведе с 2:0 след 25:21.В третата част вече домакините успяха да вземат по-рано преднина и да установят контрол върху събитията. По всичко изглеждаше, че фаворитът върви към солидна победа, преди Дунав със силен рейд да стопи изоставането си само до две точки. Все пак силите на русенци стигнаха само дотук и Хебър затвори мача с още едно 25:21.