Хебър загуби от Славия, синът на Гонзо бележи

Снимка: hebarfc.com
-
-

Отборът на Хебър загуби от Славия с 1:3 в първата си контрола за 2022 година.

Резултатът бе открит още в първата минута на мача в полза на “белите”. Тогава Жуниор Мапуку стреля с глава, но ударът му не бе точен, а топката стигна на задната греда до Кристиян Добрев, който подаде отново на централния нападател и на празна врата падна първото попадение.

В осмата минута Славия можеше да удвои. Мапуку изведе Добрев по фланга и крилото бе съборен. Съдията отсъди дузпа, която Тони Тасев пропусна.

Все пак в 28-ата минута гостите стигнаха до второ попадение. Груба грешка на Томислав Папазов позволи на Тасев да открадне топката и на празна врата удвои.

Три минути по-късно Хебър намали резултата. След центриране на Александър Бастунов последва акробатично изпълнение на Тодор Чаворски за 1:2.

В 59-ата минута Хебър можеше да изравни, след като получи право да изпълни дузпа, но Октай Хамдиев прати топката в гредата.

Малко преди последния съдийски сигнал пък новото попълнение на Хебър Ивайло Найденов нацели гредата и пропусна да направи 2:2.

В ответната атака Славия вкара трети гол, с което оформи и крайния резултат. Резервите Наско Кехайов и Александър Иванов комбинираха и Иванов, който е син на легендата на Левски Георги Иванов – Гонзо, подложи крак, за да реализира от близко разстояние.

Хебър: 1. Петър Дебърлиев, 24. Томислав Папазов, 14. Ивайло Тодоров, 23. Стойчо Папазов, 11. Цветелин Тонев, 3. Александър Бастунов, 20. Жак Пехливанов, 99. Тодор Чаворски, 12. Емануил Манев, 10. Китан Василев, 39. Ивайло Михайлов;

Славия: 12. Светослав Вуцов, 83. Христо Попадийн, 70. Венцислав Керчев, 15. Мартин Георгиев, 5. Мартин Атанасов, 14. Камело Нгуена, 4. Людовик Соарес, 8. Тони Тасев, 11. Кристиян Добрев, 7. Йон Бакеро, 9. Жуниор Мапуку.