Хебър задълбочи кризата в Ботев (Пд)! Съперниците заформиха здраво меле след изпусната дузпа (ВИДЕО)

0
hebar beroe (5)

Хебър победи Ботев (Пд) в мач от V кръг на efbet Лига. На стадион „Георги Бенковски“ в Пазарджик домакините се наложиха с 1:0. По този начин кризата при „канарчетата“ се задълбочи, след като в 5 мача нямат победа – 2 равенства и 3 поражения. От своя страна воденият от Любослав Пенев тим събра 8 точки и временно се изкачи на четвъртото място в класирането.

Хебър можеше да поведе след едва 80 секунди игра. Георги Николов даде пас на границата на наказателното поле, откъдето оставеният непокрит Ангел Бастунов стреля от движение, но право във вратаря.

Гостите отговориха с шут от наказателното поле на Самюел Акере. Топката обаче рикошира в крак на футболист на Хебър и излезе в корнер.

В 22-ата минута Жоао Сеско даде чудесен извеждащ пас. Атанас Кабов се отскубна сам срещу Ханкич, който се подхлъзна. Ударът на Кабов от неголям ъгъл обаче не намери целта.

240 секунди по-късно Охене центрира отдясно. Атанас Кабов опита да засече с глава на границата на вратарското поле, но сантиметри го разделиха от топката.

В 27-ата минута Самюел Акере влезе в наказателното поле, опита да финтира Роберт Мазан и падна на земята, а Георги Давидов отсъди дузпа. Ситуацията бе разгледана с ВАР, а решението на арбитъра – потвърдено, макар че останаха сериозни съмнения, че въобще има съприкосновение между двамата. Ударът на Мартин Секулич от бялата точка обаче бе отразен от Матвей Игонен. Рой Херман направи добавка с глава, но топката срещна лявата греда.

Веднага след пропуска напрежението на терена ескалира сериозно. Почти всички футболисти на двата отбора заформиха здраво меле, съпроводено с сериозно блъскане между играчите. В крайна сметка последиците бяха жълти картони за Точукву Ннади и Жоао Сеско, както и червен картон за човек от щаба на Хебър.

Хебър поведе след по-малко от 180 секунди игра през втората част. Георги Николов проби отляво и даде успореден пас. От 10-ина метра пък Ангел Бастунов засече неспасяемо за 1:0.

В 52-ата минута Секулич навлезе наказателното поле, след което пусна вдясно от себе си. Рой Херман засече от движение, но доста неточно.

3 минути по-късно Кабов центрира от корнер. Топката рикошира в Джонас Там и заплашително се насочи към собствената му врата. Ханкич обаче някак успя да избие от голлинията в нов ъглов удар.

В 59-ата минута Ботев (Пд) направи шокиращ пропуск. Секулич намери пред вратарското поле Точукву Ннади, който с левия крак не успя да порази опразнената врата.

В 68-ата минута Бастунов стреля от 12-13 метра в долния десен ъгъл. Ханкич обаче с отличен рефлекс успя да избие.

Секунди след това Кабов отправи мощна тупалка от дистанция. Отново обаче стражът на Ботев бе на висота и успя да улови отиващата в горния му ляв ъгъл топка.

В 74-ата минута и Георги Вълчев от сериозно разстояние пробва рефлекса на Ханкич, който за пореден път се отличи с великолепно спасяване.

В ответната атака удар от наказателното поле на Балогианис премина покрай лявата греда.

Веднага след това това Бастунов излезе сам срещу вратаря и прокара топката между краката му. В последния момент обаче Ханкич успя да докосне топката, която се след това се вдигна и мина над напречната греда, излизайки в корнер.

В 81-ата минута изстрел на Архан Исуф от дъгата на наказателното поле премина покрай дясната греда.

120 секунди по-късно Ботев остана с човек по-малко. Джеймс Ето’о фаулира съперников футболист, след което реагира остро на отсъждането на съдията, с което си изпроси втори жълт и съответно червен картон.

В 89-ата минута Вълчев и Ханкич влязоха в пререкание, като футболистът на два пъти посегна да удари с глава опонента си. Георги Давидов взе Соломоново решение, вдигайки по един жълт картон на двамата.