Хебър удари Септември в жестока драма

0

Отборът на Хебър постигна труден успех с 3:2 над Септември (Симитли) в среща от 24-ия кръг на Втора професионална лига. В герой за домакините се превърна Тодор Чаворски, който вкара фантастичен гол секунди преди края на двубоя.

Бившият голмайстор на Несебър спаси Беласица в Кюстендил

Мачът започна отлично за „зелените“, които откриха резултата в 38-ата минута, когато Живко Петков се разписа. и нищо не предвещаваше драмата в последните 13 минути,когато паднаха цели четири гола.
В 77-ата минута отново Петков  наказа стража на Септември Филип Димитров. В 81-ата минута Христо Иванов намали, а четири минути по-късно Китан Василев изравни от дузпа. Любопитното е,че и двамата голмайстори на гостите ,влязоха като резерви.

В 93-ата минута юношата на Левски Тодор Чаворски донесе трите точки на Хебър с много красив гол със странична ножица.

В класирането Хебър е 5-ти с 35 точки,но и мач по-малко от конкурентите си Спортист и Лудогорец-2. Септември пък остава на 9-та позиция с 25 пункта.