Хебър се спаси с обрат срещу Етър

0
hebar angel bastunov
Снимка: facebook.com/fchebarofficial

Хебър победи Етър в последния кръг на Първа лига. На стадион „Георги Бенковски“ в Пазарджик домакините се наложиха с 3:1. По този начин възпитаниците на Любослав Пенев си осигуриха спасението и през следващия сезон отново ще играят в Първа лига.

Първото сериозно положение дойде след 80 секунди игра. Мартин Моран бе изведен сам срещу вратаря, но ударът му по диагонала мина до дясната греда. В ситуацията бе маркирана засада, но повторенията не убедиха в правотата на решението и евентуален гол щеше да бъде обстойно разглеждан от ВАР.

В 22-ата минута Горка Ларучея изстреля истински снаряд от воле от дъгата на наказателното поле. Топката обаче попадна в обсега на Дебърлиев, който боксира сигурно.

В 36-ата минута Йохан Н’зи получи контузия и бе принудително заменен от Стилиян Тисовски.

240 секунди по-късно удар на Жан-Марк Тибоуе от границата на наказателното поле мина встрани от целта.

Етър все пак поведе в 3-ата минута на даденото продължение. Дидис Пита центрира от корнер на ъгъла на вратарското поле. Мартин Моран засече с глава, а Дебърлиев не се намеси достатъчно убедително и позволи на топката да премине голлинията за 0:1.

Хебър започна ударно второто полувреме и след по-малко от 180 секунди изравни. Атанас Кабов стреля след късо изпълнен фал. Топката рикошира в стената и стигна до Жоао Сеско, който с глава я прати в мрежата за 1:1.

След час игра Кабов центрира остро. Топката обаче можеше да влети вратата на гостите, но мина малко над напречната греда.

В 62-ата минута Хебър бе на път да стигне до обрат. Шейх Диаманка плътен изстрел от дъгата на наказателното поле порази долния ляв ъгъл на вратата. След разглеждане на ситуацията с ВАР, обаче попадението бе отменено заради засада при подаването към нападателя.

Все пак, 240 секунди по-късно домакините стигнаха до второ попадение. Кабов центрира балонно отляво. Топката попадна право в ръцете на Секулич, който обаче някак успя да я изпусне. Стоящият в непосредствена близост Диаманка пое кълбото и го прати в мрежата за 2:1.

В 79-ата минута Дебърлиев улови сигурно удар с глава на съперник.

В 85-ата минута Хебър си подпечата победата. Гостите сгрешиха при изнасянето. Кабов отне топката, напредна и с удар от границата на наказателното поле прокара топката между краката на вратаря за крайното 3:1.