Хебър се готви с настроение за Нефтохимик, търси реванш

0

„След отличната победа срещу Монтана в понеделник, Хебър се готви за мача с Нефтохимик в отлично настроение“, пишат от пазарджишкия клуб на официалния си сайт и допълват:

„“Зелените” излизат за мача със самочувствието на лидер в класирането и ще търсят реванш за двете загуби с по 1:2 през миналия сезон.

Нефтохимик не започна новия сезон по най-добрия начин. Морският тим е на 18-та позиция в класирането с актив от 4 точки. Отборът има само една победа и едно равенство и голова разлика 7:15.

В последния си мач от Втора лига футболистите на Нефтохимик измъкнаха точка от дублиращия отбор на Лудогорец. Двубоят не предложи много голови ситуации. Гостите от Разград откриха в 43-та минута. След едно разбъркване Димитър Митков се оказа най-съобразителен и отбеляза за 1:0. В 74-та минута Оливе Кентин изравни за Нефтохимик след корнер. В края на срещата добра възможност се откри пред голмайстора Димитър Митков, но ударът му не попадна в очертанията на вратата.

В последния мач между двата отбора Хебър загуби с 1:2 в Бургас. Срещата бе от XXIX кръг на Втора лига. Евгени Игнатов откри резултата за “зелените” още в третата минута, а Мохамед Брахими изравни за Нефтохимик в 43-та. Крайното 2:1 за домакините в 87-та минута фиксира Уилсън Фелипе.

Статистиката

Мачове за първенство: 16;

Победи за Хебър: 2;

Равенства: 3;

Победи за Нефтохимик: 11;

Голова разлика: 33-18 в полза на Нефтохимик;

В Пазарджик: 8 мача, 2 победи за Хебър, 3 равенства и 3 победи за Нефтохимик при голова разлика 13-12 за Хебър;

В Бургас: 8 мача, 8 победи за Нефтохимик при голова разлика 21-5 за бургазлии;

Най-голяма победа за Хебър: 4:1 през сезон 1987/1988;

Най-голяма победа за Нефтохимик: 5:0 през сезон 2000/2001.

Съдиите

Главен съдия на мача ще бъде Геро Писков от София. Негови асистенти ще са Мартин Венев от София и Тодор Вуков от Самоков. Четвърти съдия ще е Венцислав Митрев от София, а съдийски наблюдател и делегат на БФС ще са съответно Илко Топалов и Огнян Златков от Пловдив.