0
hebar voley
-
-

Хебър (Пазарджик) остава непобеден в Суперлигата, след като записа четвърти успех. Волейболистите на Атанас Петров се наложиха над Пирин (Разлог) с 3:1 (25:22, 29:27, 17:25, 25:22) в мач от четвърти кръг на първенството. Така „тигрите“ заеха лидерската позиция в таблицата.

Играта започна равностойно, след което домакините поведоха. Преднината им се увеличи след силни изяви на Георги Елчинов. Впоследствие гостите поведоха, но пиринчани дадоха отпор. При 14:15 Радослав Попов замени Георги Елчинов. Играта продължи точка за точка, след което „тигрите“ се откъснаха и дръпнаха с добра преднина. Разложани обаче стопиха разликата след серия на Ради Попов. Двамата треньори направиха няколко смени – Илиян Божков влезе на мястото на Брадли Гънтър. Мартин Кръстев замени Костадин Гаджанов, за Хебър Георги Чалъков замени Мартин Симеонов. На моменти отборите се догонваха, Блокада на Иван Станев затвори гейма след 25:22. Началният удар бе ключов за успеха на гостите, на посрещане двата тима бяха равностойни. Втората част започна идентично на първата – отново равностойна игра, предимство за домакините, последвано от изравняване. За Пирин Георги Елчинов се върна на терена, но това не даде резултат. Волейболистите на Атанас Петров излязоха напред с три точки. Селекционерът на домакините даде шанс за изява и на младия Любослав Телкийски. Пирин успя да намали преднината, а след това и да изравни. Борбата бе за всяка точка, но в крайна мсетка волейболистите от Разлог поведоха. Михаил Никел влезе в игра на мястото на Александар Ляфтов, Светослав Станков замени Иван Станев. Пазарджиклии намаляваха дисатнцията на няколко пъти, като оставаха на точка-две от опонента. Александар Ляфтов се завърна на терена, при 21:21 Хебър изравни. Георги Чалъков отново се появи на терена. В следващите минути двата отбора се сбориха, като лидерите се сменяха на няколко пъти. Костадин Гаджанов от Пирин получи жълт картон за бурна реакция. В крайна сметка гостите се пребориха и увеличиха актива си на 2:0 гейма.

Началото на третия гейм повтори първите два. Домакините дръпнаха отново със стабилна преднина, като успяха да я задържат. Брадли Гънтър и Иван Станев се завърнаха на терена. След 15:7 либерото на гостите Петър Каракашев получи жълт картон за предявени претенции към отсъждане. Волейболистите от пазарджишкия тим намаляваха преднината, но разложани удържаха темпото. Това накара Атанас Петров да направи две смени в следващите минути – Георги Чалъков се появи отново на терена, Илиян Божков също се завърна на полето. До края доминацията на Пирин продължи и въпреки борбата на пазарджиклии, опонентът намали пасива си на 1:2 гейма. Блокадата бе печелившият елемент за момчетата на Мирослав Живков.

Отборът домакин започна ударно – с преднина от 4 точки, но Хебър влезе в ритъм и настигна съперника със серия на Георги Чалъков. „Тигрите“ заиграха по-спокойно и поведоха, като успяваха да удържат опонента на разстояние. При 15:15 Пирин изравни след блокада на младия Петър Петров. Играта точка за точка продължи, след което разложани поведоха. Състезателите на Атанас Петров не останаха безучастни и вкараха интрига за пореден път. Серия от перфектни отигравания и блокади наклониха везната в полза на Хебър, който записа четвъртата си победа след 25:22 и 3:1 гейма.

Най-резултатен бе Спас Байрев с 12 точки (3 блокади), с 11 се отчете Венцислав Рагин (1 ас, 4 блокади). 10 добави Александар Ляфтов (1 ас, 2 блокади). За Пирин Йордан Желязков приключи с 20 точки (2 блокади). Хебър има в актива си 12 точки (4 успеха), Пирин е шести със 7 точки (2 победи, 2 загуби). В следващия кръг пазарджишкият тим приема шамиона Нефтохимик 2010 (Бургас) на 18 ноември (неделя), а Пирин гостува на Черно море в петък (16 ноември).