Хебър падна от ЦСКА и натресе Нефтохимик на Левски

0
tsska neftohimik voleybol mazhe 1 1280x899

Волейболистите на ЦСКА стигнаха до така необходимата им победа като гост над носителя на Купата на България Хебър в Пазарджик с 3:1 (25:16, 22:25, 27:25, 25:22) в последния 22-и кръг от редовния сезон, който се игра в местната зала “Васил Левски”.
Така волейболистите на Александър Попов си гарантираха второто място в редовния сезон, а освен това и минимум бронзови медали от тазгодишното издание на волейболната Суперлига. От друга страна Хебър, който вече си бе гарантирал предварително първото място в редовния сезон, изпрати шампиона за 2018 година Нефтохимик 2010 (Бургас) на 1/4-финал срещу тима на Левски.

Дербито между носителя на Купата и лидер в редовния сезон Хебър (Пазарзджик) и ЦСКА стартира по-добре за “червените”. Възпитаниците на Александър Попов започнаха много концентрирано и набързо поведоха със 7 точки при 17:10. Домакините намалиха до 16:21 след ас на Александър Ляфтов. Пламен Шекерджиев изведе ЦСКА напред с 22:16. Отново атака ан Пламен Шекерджиев срещу тройна блокада доведе ЦСКА до геймбол при 24:16. “Червените” спечелиха първата част с убедителното 25:16.

Втората част започна много равностойно. Равенството се запази до 6:6. ЦСКА отново поведе в резултата с 3 точки благодарение на атака на Симеон Александров – 13:10. Атака на Венцислав Георгиев и 15:13 за ЦСКА. Брадли Гънтър намали до 16:17, но Александър Ляфтов би сервис в мрежата и 16:18. Хебър изравни при 18:18 след мощна атака на канадския диагонал Брадли Гънтар. Момчетата на Атанас Петров успя да поведе с 21:20. Хебър дръпна с 23:21, а 44-годишният Ивайло Стефанов замени Симеон Александров. Венцислав Георгиев намали до 22:24. Единичен блок на Иван Станев донесе успаха на Хебър във втората част с 25:22.

Волейболистите на ЦСКА дръпнаха с 3:0 и 4:1 в началото на третата част след атака на Пламен Шекерджиев. Хебър изравни при 8:8, след като Владимир Станков и Тодор Костов се разминаха в атака. “Червените” поведоха с 2 точки при 13:11 и запазиха преднината си д 16:15. домакините от Пазарджик не само, че изравниха при 17:17, но и поведоха с 3 точки при 20:17. Ивайло Стефанов отново се появи в игра. ЦСКА успя да изравни при 22:22, след като двойна “червена” блокада спря атака на Александър Симеонов. Гостите стигнаха до геймбол при 24:23 след единична блокада на Тодор Костов. Хебър успя да задържи равенството до 25:25. Блокада на Хресто Цветанов срещу атака на Брадли Гънтър донесе успех на ЦСКА в третата част с 27:25, а с това и подпечата и второто място в редовния сезон за “червените”.

ХЕБЪР (ПАЗАРДЖИК) – ЦСКА 1:3 (16:25, 25:22, 25:27, 22:25)
ХЕБЪР: Иван Станев, Брадли Гънтър, Александър Ляфтов, Александър Симеонов, Стойко Ненчев, Венцислав Рагин – Петър Каракашев-либеро (Спас Байрев, Михаил Никел, Станислав Станков, Георги Чалъков, Мартин Симеонов)
Старши треньор: АТАНАС ПЕТРОВ
ЦСКА: Владимир Станков, Венцислав Георгиев, Пламен Шекерджиев, Симеон Александров, Тодор Костов, Христо Цветанов – Мартин Божилов-либеро