Хебър отнесе Етър в 7-голово шоу и помрачи дебюта на Светослав Петров (ВИДЕО)

0
hebar
Снимка: facebook.com/fchebarofficial

Хебър победи Етър в мач от XIII кръг на efbet Лига. На стадион „Ивайло“ във Велико Търново гостите се наложиха с 5:2. По този начин те помрачиха дебюта на Светослав Петров като старши треньор на „виолетовите“.

Хебър поведе след по-малко от 240 секунди игра. Николай Пенев центрира чудесно отдясно. На границата на вратарското поле пък Георги Николов засече с глава за 0:1.

Етър отговори светкавично и в 12-ата минута изравни. Илкер Буднов центрира от корнер във вратарското поле, където Ивайло Димитров засече неспасяемо с глава за 1:1.

В 24-ата минута удар на Илкер Будинов от границата на наказателното поле мина над вратата.

10 минути по-късно Етър осъществи обрат. Илкер Будинов застигна пас на Янко Ангелов почти на аутлинията и подаде към точката изпълнение на дузпа, откъдето Шахредин Букхолда стреля от движение за 2:1.

В единствената минута дадено продължение на първото полувреме Хебър възстанови равенството. Роберт Мазан даде успореден пас отляво, а от границата на вратарското поле Георги Николов бе безкомпромисен за 2:2.

Хебър на свой ред осъществи обрат, след като не бяха изтекли 240 секунди от началото на втората част. Роберт Мазан подаде остро отляво. Николас Пенев пък засече от 8-9 метра за 2:3.

В 53-ата минута гостите увеличиха аванса си. Охене се справи вдясно от наказателното поле с трима футболисти на съперника и почти от аутлинията даде прострелен пас. Топката стигна до Ангел Бастунов, който от чиста позиция порази горния десен ъгъл на вратата за 2:4.

В 71-ата минута Хебър довърши своя съперник. Мартин Михайлов центрира отдясно. Роберт Мазан овладя вляво от вратарското поле и с много прецизен удар от въздуха прати топката в мрежата за 2:5.

В 77-ата минута Хебър остана с човек по-малко. Георги Николов удари с лакът в главата Мартин Моран. След разглеждане на ситуацията с ВАР, Васимир Ел-Хатиб вдигна директен червен картон на голмайстора на гостите.

В 86-ата минута Етър можеше да намали изоставането си. Георги Ангелов засече с глава центриране от корнер, но топката срещна лявата греда.