Хебър обърна Локо (ГО) в мач с 2 дузпи и червен картон и полетя към тройката

0
-
-

Хебър (Пазарджик) победи като домакин Локомотив (Горна Оряховица) в мач от 28-ия кръг на Втора лига. Възпитаниците на Николай Митов се наложиха с 2:1. По този начин те са изравниха по точки с третия Лудогорец II. В самия край на мача гостите останаха с 10 души, след като червен картон получи Петко Цанков.

Хебър можеше да поведе още в 7-ата минута. Християн Христов не успя да улови удар на Игнатов. Търтов бе на път да стигне първи до топката, но беше изблъскан в гръб от Даниел Стоянов, за което Валентин Станчев отсъди дузпа. Ударът от бялата точка на Живко Петков обаче разтресе напречната греда.

В 36-ата минута Томислав Папазов върна към Александър Любенов, но локва забави движението на топката и вратарят фаулира в наказателното си поле срещу Владислав Мирчев, за което Локомотив получи право да изпълни дузпа. Владислав Мирчев бе точен от 11-метровия наказателен удар за 0:1.

Хебър изравни в 52-ата минута. Живко Петков реализира чудесен гол, стреляйки пред наказателното поле от ждроб, пращайки топката в горния ляв ъгъл на вратата за 1:1.

В 59-ата минута домакините осъществиха пълен обрат. Октай Хамдиев стреля извън наказателното поле. Топката рикошира в крака на Петко Цанков и влетя в мрежата за 2:1.

В 89-ата гостите останаха с човек по-малко. Петко Цанков удари с лакът при борба за висока топка Игнатов. За това той получи втори жълт и съответно червен картон.

ХЕБЪР: Александър Любенов, Цветелин Тонев, Томислав Папазов, Николай Дичев, Тодор Гочев, Георги Каракашев, Красимир Илиев, Евгени Игнатов, Георги Търтов, Октай Хамдиев, Живко Петков

ЛОКОМОТИВ (ГО): Християн Христов, Петко Цанков, Иван Пенев, Даниел Стоянов, Димо Атанасов, Петър Чалъков, Янислав Цачев, Джунейт Яшар, Александър Стефанов, Владислав Мирчев, Виктор Митев