Хебър няма победа над Пирин в елита

0
Снимка: facebook.com/fchebarofficial

Хебър ще търси първа победа като домакин в елита от началото на сезона в днешния сблъсък с Пирин. Новаците в Първа лига дотук имат два успеха – все на чужд терен – над Ботев Пд и Спартак Вн все с по 1:0. Досега тимът на Фулвио Пеа не само няма победа, но дори и спечелена точка на собствен терен. Уточняваме, че отборът няма възможност да домакинства на своя стадион „Георги Бенковски“, а играе на „Васил Левски“ в столицата. Там досега Хебър загуби все от столични тимове – Септември, ЦСКА 1948 и Славия.

Конкретно в мачовете с Пирин в исторически план, резултатите на Хебър също са негативни. Тези съперници са се срещали помежду си по време на първите два сезона на тима от Пазарджик в елита. На 18 септември 1989-а „орлетата“ бият като гости с 1:0 с гол на Йордан Боздански и асистенция на Николай Петрунов. На 11 април 1992 година двубоят между двата клуба завършват 1:1, като още в първата минута чрез Костадин Герганчев „орлетата“ повеждат. Хебър изравнява от дузпа чрез Роман Ружинов в 54-ата минута.

В цялостния баланс между двата отбора също няма победа за Хебър – 1 реми и 3 победи за Пирин, при обща голова разлика 1-8 за „орлетата“./ „Мач Телеграф“