Хебър би Миньор в късна драма, ще зимува на върха

0
640 247438

Отборът на Хебър надви Миньор (Перник) с 3:2 в среща от 16-ия кръг на Трета лига. Тимът от Пазарджик изстрада успеха в последните минути, когато Руслан Иванов реализира поредното си важно попадение през сезона. Преди това „зелените“ повеждаха на два пъти в резултата, но с активните си действия в предни позиции Миньор успяваше да възстанови равенството. Точни за Хебър бяха Мартин Сечков още във 2-ата минута, Павлов в 41-ата и Руслан Иванов в 89-ата минута. За гостите точни бяха Петър Тончев в 35-ата и Тодор Чаворски в 73-ата минута.

Домакините от Пазарджик поведоха още във втората минута на срещата с гол на Мартин Сечков, който се засече подаване с глава от свой съотборник в наказателното поле. В 34-ата минута Тодор Чаворски бе изведен зад гърба на защитата на Хебър, но Геров възстанови позицията си и изчисти в ъглов удар. Гостите се възползваха по възможно най-добрия начин от корнера и изравниха резултата чрез Петър Тончев в 35-ата минута.

Шест минути след изравнителния гол на гостите Хебър отново поведе след груба грешка на Даниел Леонтиев, от която се възползва Цветан Павлов. Футболистът на тима от Пазарджик вкара във вратата изпусната топка от страж. В 73-ата минута голмайсторът за Миньор през сезона Тодор Чаворски изравни резултата след грешка в отбраната на Хебър.

Любимецът на местните фенове Руслан Иванов вкара поредния си важен гол с екипа на „зелените“ в 89-ата минута. Иванов бе на точното място в наказателното поле при центриране на Кирил Георгиев от левия фланг. Доброто подаване на резервата намери Иванов непокрит, а нападателят засече с глава. В класирането Хебър е на върха и ще бъде есенен първенец в групата с актив от 41 точки, а Миньор е на 7-ма позиция с 23 пункта.