Хавиер Ибаниес е на финал на Европейските игри в Краков

Havier

В лицето на Хавиер Ибаниес България ще има поне един финалист и при мъжете в бокса на Европейските игри в Краков. В полуфиналите в категория до 57 килограма бившият младежки олимпийски шампион Ибанес победи с 4:1 (27:30, 29:28, 30:27, 30:27, 30:27) съдийски гласа Небил Ибрахим от Швеция. По този начин роденият в Куба боксьор си гарантира поне сребърен медал, което е най-големият успех за него, откакто се състезава за България.

26-годишният Ибаниес, четвъртфиналист от последните две световни първенства, използва целия си опит и надигра вдъхновения си шведски съперник. В първия рунд предимството на българския национал бе минимално, но в следващите два той категорично бе по-добрият боксьор на ринга и заслужено спечели гласовете на четирима от петимата съдии. Единствено реферът от Пуерто Рико видя Ибрахим като по-добрия боксьор в мача, при това и в трите рунда, но това бе без никакво значение.

На финала в неделя Хавиер Ибаниес ще се изправи срещу испанеца Хосе Килес Бротонс, сребърен медалист от европейското първенство в Ереван през миналата година.