Хасково изненада Родопа в Смолян

0
-
-

Родопа загуби от Хасково с 1:2. Двубоят от 30 кръг на първенството на „Трета лига“ – Югоизточна група се игра в Смолян на Стадион „Септември“.

Головете за гостите са дело на Емрах Юсуф и Иван Иванов, а Стефан Киков отбеляза за домакините.
Двубоят започна много добре за отбора от Смолян, като почти през цялото време играта се водеше в половината на тима от Хасково. Футболистите на „Родопа“ изработиха няколко много добри положения, като при едно от тях Стефан Чилингиров, Михаел Кисьов и Теодор Стефанов направиха отлична комбинация, но стражът на „Хасково“ Михаил Михайлов успя да парира добре удара на Стефанов.
Малко преди това футболистите на „Родопа“ имаха и претенции за дузпа, но вместо това Михаел Кисьов получи жълт картон за симулация от главния рефер Стефан Димитров. След пропуските на домакините в 40 минута Емрах Юсуф успя от малък ъгъл да изненада вратаря на домакините Стелиан Ангелов и с диагонален удар вкара за 0:1. Малко преди края на полувремето, Николай Тихомиров от „Родопа“ нацели страничната греда на Михайлов с удар от над 30 метра, топката рикошира в стража и излезна в корнер.
През вторите 45 минути гостите продължиха да играят с пет човека в защита и да разчитат на контраатаки. Още във втората минута след подновяване на играта Стефан Чилингиров успя да се пласира добре пред противниковата врата, като бе сам срещу вратаря, но до гол не се стигна. В 64 минута Иван Иванов от тима на „Хасково“ не сбърка при една от контраатаките на тима му и успя да вкара за 0:2. Единственият гол за „Родопа“ падна в 87 минута, след центриране на Стефан Киков от дясно на вратата на „Хасково“, топката се удари в противников играч и тупна в мрежата на Михайлов.