Хърватия и Мароко се занулиха (ВИДЕО)

0
maroko harvatiq
Снимка: twitter.com/FIFAWorldCup

Хърватия и Мароко не излъчиха победител в мач от група „F“ на Световното първенство по футбол в Катар. На стадион „Ал Баит“ съперниците не стигнаха до гол, завършвайки 0:0.

В 17-ата минута топовен шут от около 25 метра на Иван Перишич профуча над напречната греда.

Хърватия по чудо не поведе в последната минута на редовното време. Борна Соса проби отляво и даде успореден пас. Никола Влашич засече от вратарското поле. С невероятна намеса обаче Ясин Боно успя да избие с крак.

Във втората минута на добавеното време се откриха нови два шанса пред „шахматистите“. Първо удар на Влашич от наказателното поле бе избит самопожертвувателно от футболист на Мароко. Топката стигна до Лука Модрич, чийто изстрел от 20-ина метра мина над вратата.

В 52-ата минута хърватите имаха нова отлична възможност да поведат. Боно изби остро центриране от фал. Топката стигна до Марсело Брозович, който от 8-9 метра я насочи в долния десен ъгъл. Софиян Амрабат обаче някак успя да изчисти току пред голлинията.

Мароко отговори в 65-ата минута. Зиеш пуска късо от фал към Хакими, който изстреля истински снаряд от над 25 метра. Ливакович обаче бе заел добра позиция и без излишни рискове боксира.

Мароко: Ясин Боно, Нусаир Мазрауи, Найеф Агер, Ромейн Саис, Ашраф Хакими, Азедин Унахи, Софиян Амрабат, Селим Амала, Хаким Зиеш, Юсеф Ен-Несири, Софиан Буфал

Селекционер: Уалид Реграги

Хърватия: Доминик Ливакович, Борна Соса, Йошко Гвардиол, Деян Ловрен, Йосип Юранович, Лука Модрич, Матео Ковачич, Марсело Брозович, Иван Перишич, Андрей Крамарич, Никола Влашич

Селекционер: Златко Далич