Хърватия изхвърли домакините след драма с дузпи

0
rusiq harvatiq

Хърватия е на полуфинал на Мондиал 2018. „Шахматистите“ изхвърлиха от надпреварата домакините от Русия след невероятна драма с дузпи. Редовното време завърши 1:1, а в продълженията съперниците си размениха по още едно попадение за 2:2. При ударите от бялата точка футболистите на Хърватия бяха по-точни и ще се изправят срещу Англия в спор за финала.

Русия поведе в 31-ата минута с чудесен гол на Денис Черишев, който от дистанция прати топката в мрежата за 1:0.

8 минути по-късно Марио Манджукич намери Крамарич, който с глава изравни – 1:1.

През втората част Перишич нацели гредата.

В 101-ата минута Дамагой Вида с глава, след корнер, даде аванс на хърватите. Също с глава, в 115-ата минута, Фернандес възстанови равенството и победителят трябваше да бъде излъчен след изпълнение на дузпи.

При изпълнението на единадесетметровите изстрели по-добър мерник показаха хърватите, за които не вкара единствено Ковачич. За домакините на първенството пък фатални пропуски направиха Смолов и Фернандес.