Хърватия и Чехия си разделиха по точка в двубой от група D (ВИДЕО)

-
-

Хърватия направи равенство с Чехия на „Хемпдън Парк“ в Глазгоу с резултат 1:1. Двубоят от група D на Евро 2020 бе поделен. Хърватите продължиха с равенство след като стартираха груповата фаза с минимална загуба 0:1 от Англия, а пък чехите взеха точка след ценната победа с 2:0 срещу Шотландия. С този резултат Чехия не можа да увеличи двойно шансовете си да излезе от групата.

Чехия стартира агресивно мача като още във 2-ата минута с пробив по левия фланг Владимир Цоуфал стигна до удар, който бе блокиран от защитата на домакините. Минута по-късно последва и ъглов удар, който мина над вратата на Доминик Ливакович.

В 7-ата минута след грешка на вратаря Томаш Вацлик, Перишич се възползва и стигна до центриране, което никой в наказателното не успя да отиграе.

В 10-ата минута Деян Ловрен не успя да се възползва от нарушение отсъдено близо до наказателното поле на чехите като ударът му мина високо над вратата.

В 12-ата минута след добро центриране Якуб Янкто се озова на стрелкова позиция, но не намери рамките на вратата.

Владимир Дарида извърши грубо нарушение в центъра на терена, което Карлос Дел Серо не можа да пропусне.

Чехия изпусна още една възможност да отбележи след като Патрик Шик не завърши атаката по очаквания начин и топката попадна в ръцете на Ливакович.

В 21-ата минута първа опасност създаде и Хърватия след непреценено подаване на Ян Борил, вратарят Томаш Вацлик бе нагърбен със спорна топка.

В 23-ата минута Иван Перишич имаше време и пространство в наказателното поле, но ударът му бе в средата на вратата и не оказа проблем на Вацлик.

Възпитаниците на Ярослав Шилгави прожължиха с къси подавания да търсят точния момент.

В 34-ата минута реферът се консултира с ВАР след грубо нарушение на Деян Ловрен срещу Патрик Шик в наказателното поле. Бе отсъдена дузпа в полза на Чехия, която контузеният Шик реализира с разкървавен нос в 36-ата минута.

Веднага след попадението „шахматистите“ отвърнаха с невероятен пропуск на Ребич след добро извеждащо подаване срещу вратаря.

В 44-ата минута Андрей Крамарич опита удар от разстояние, но не бе толкова силен, че да затрудни Вацлик.

В добавеното време на първото полувреме Чехия получи пряк свободен удар близо до наказателното поле на противника, което Шик изпълни високо над вратата.

На полувремето Златко Далич прибягна към две смени. На мястото на Ребич и Брекало влязоха Петкович и Иванушец.

В 47-ата Перишич бе добре изведен от Крамарич по левия фланг, запази спокойствие в наказателното поле и прати топката в мрежата за 1:1.

В 52-ата минута Томаш Сучек получи топката на границата на наказателното поле, но стреля слабо и сстрани от лявата греда.

Грубо влизане на Вършалко в 60-ата минута даде шанс на чехия да се възползва от центритане, което не се оказа опасно за домакините.

Далич направи трета смяна в 62-ата минута като извади Крамарич и на негово място пусна Влашич.

Минута по-късно и Ярослав Шилгави направи две смени. На мястото на Масопуст и Холеш влязоха Хложек и Крал.

В 73-ата минута Никола Влашич се освободи добре в наказателното на чехите и стреля, но ударът му мина покрай дясната греда.

След минутка Шилгави подготви още две смени, Янкто и Шик излязоха, за да дадат шанс за изява на Шевчик и Кръменчик.

В 78-ата минута Йоско Гвардиол отигра добре с подаване в наказателното поле, но Томаш Вацлик реагира добре.

Последна смяна и в отбора на Чехия Барак влезе на мястото на Дарида. Селекционерът на Хърватия пък реши да даде почивка на Ковачич и да пусне Брозович.