Халф на ЦСКА-София титуляр за ЦАР

0
Снимка: cska.bg

Дефанзивният халф на ЦСКА-София Амос Юга беше титуляр за националния отбор на Централната африканска република (ЦАР) при загубата като гост на Мароко с 1:4 в мач от квалификациите за Купата на африканските нации. На стадион „Мохамед V“ в Казабланка полузащитникът игра до 56-ата минута, когато бе заменен от 34-годишния ветеран Фокси Кетевоама, пише „Тема спорт“. Атласките лъвове водеха с 3:1 още до почивката.

Пирин унижи ЦСКА-София в Елитната група

Бранителят на Интер Ашраф Хакими откри в 10-ата минута, но Луи Мафута изравни за ЦАР в 25-ата, за да дойдат двете бързи попадения на крилото на Челси Хаким Зиеш в 31-ата от дузпа и 33-ата минута. Крайния резултат оформи Абухлал в средата на втората част. След второто си поражение в група Е тимът на ЦАР е трети с актив от 3 точки, второто място заема Мавритания с 5, а лидерът Мароко има седем. Във вторник Юга и съотборниците му приемат на свой ред мароканците от 18 часа.

Утре от 15:00 ч. пък Конго, в чиито редици е друг играч на ЦСКА-София – Брадли Мазику, гостува на Свазиленд. В четвъртък Мазику влезе като резерва в добавеното време при 2:0 над същия съперник.