Гуардиола: Няма друг стадион като „Анфийлд“

0
GettyImages 1147613476
-
-

Мениджърът на Манчестър Сити Пеп Гуардиола вярва, че няма друг стадион като този на Ливърпул – „Анфийлд“. Говорейки за драматичния колапс на Барселона в полуфиналите на Шампионска лига и загубата на каталунците с 0:4 след аванс от 3:0 преди реванша край река Мърси, испанският специалист заяви, че атмосферата в дома на Ливърпул е специална и кара големи отбори да изглеждат „малки“.

Той напомни от своя личен опит в професионалната си треньорска кариера, когато допусна поражение с 0:3 от „червените“ в първия четвъртфинален сблъсък от Шампионската лига през 2018. „Мислех, че Барселона ще вкара гол на „Анфийлд“. И съм сигурен, че играчите на Валверде отлично осъзнаваха, че „Анфийлд“ е „Анфийлд“. Мотото „Това е Анфийлд“ не е просто рекламен трик“, сподели той за каталунския „Ара“.

„Има нещо, което няма как да откриеш на друг стадион. Те отбелязват гол и в следващите пет минути чувстваш, че може да допуснеш нови четири. Чувстваш се „малък“ и съперникът буквално те доминира на терена. Всички анализирахме това, което се случи на Барселона. Хората ми се присмиваха, когато губехме с 3-0 след първите 15-20 минути в четвъртфинала. Това е велик стадион и една ръка, една засада, „Анфийлд“…следващата година ще бъде Ювентус с Маурицио Сари и Кристиано Роналдо“, добави испанският мениджър на Сити.