Груев отива на плейофи

0
ilia gruev liyds

Илия Груев-младши и Лийдс ще минат през „чистилището“ на плейофите, ако искат да влязат във Висшата лига. Йоркширци загубиха с 1:2 от Саутхемптън домакинството си на „Еланд Роуд“ от 46-ия кръг на Чемпиъншип. По този начин отборът, воден от Даниел Фарке завърши трети и ще играе в плейофите. Лестър и Ипсуич спечелиха директните промоции за Висшата лига. Саутхемптън завърши четвърти и също ще бъде част от плейофите за влизане във Висшата лига. Илия Груев-младши започна като титуляр и остана на терена до 82-ата минута, когато бе заменен.

Саутхемптън поведе с 1:0 в 18-ата минута, когато Адамс подаде към Армстронг, който вкара топката във вратата на Илан Мелие.

Лийдс имаше възможност да изравни в 20-ата минута, когато Груев-младши пусна отличен пас към Уилфред Ньонто в наказателното поле на „светците“, а италианецът стреля, но МакКарти спаси.

Лийдс все пак успя да изравни резултата в 21-ата минута, когато Сам Байръм спечели една топка в половината на гостите, след което подаде към Ньонто, който центрира в наказателното поле на Саутхемптън. Тейлър Харууд-Белис изчисти топката в краката на Жоел Пиро, който с много премерен удар я вкара във вратата на МакКарти.

Саутхемптън отново поведе в резултата в 35-ата минута. Уолкър-Питърс асистира за попадението на Смолбон.

През второто полувреме футболистите на Лийдс се опитаха да притиснат своя съперник, но това не даде желания резултат.

Лийдс завърши на трето място с 90 точки, а Саутхемптън – четвърти с 87 точки.