Груев и Лийдс се върнаха на победния път в Англия(ВИДЕО)

0
-
-

Лийдс Юнайтед се наложи над Стоук Сити с 1:0 на „Еланд Роуд“ в мач от 36-ия кръг във второто ниво на английската футболна пирамида – Чемпиъншип. По този начин воденият от Даниел Фарке тим се върна на пътя на победи, след като претърпя поражение от Челси за ФА Къп, след което не успя да победи Хъдърсфилд в шампионата.

Българският национал Илия Груев-младши бе през цялото време на терена, като направи нов силен мач. 23-годишният футболист постигна успеваемост от 85% при своите подавания, след като завърши 39 от общо 46 паса. Груев-младши спечели и 5 единоборства.

Единственото попадение в двубоя падна в 33-ата минута, когато Даниел Джеймс бе точен след асистенция от страна на Жоржиньо Рутер. „Грънчарите“, които дадоха отпор на йоркширци, останаха и с човек по-малко на терена в 86-ата минута, когато Бен Пиърсън бе изгонен след втори жълт картон, като в крайна сметка не успяха да стигнат до изравнително попадение.

След този успех Лийдс Юнайтед събра 76 точки в актива си, като продължа да бъде на трето място в Чемпиъншип, докато Стоук Сити продължава битката за оцеляване, намирайки се на 22-ро място с 38 пункта.