Гришо завърши годината с бърза загуба от световния №1(ВИДЕО)

0

Най-добрият български тенисист Григор Димитров загуби с резултат 0:2 (1:6, 3:6) сета от световния №1 Карлос Алкарас на 1/8-финалите на „Мастърс“ турнира в зала „Берси“ във френската столица Париж с награден фонд 6 милиона евро. Мачът на централния корт премина под диктовката на испанеца, който стигна до успеха за 71 минути игра. Това бе последен мач за българина за сезон 2022-а, който не успя да се класира за финалния „Мастърс“ турнир в италианския град Торино като ще завърши годината на 28-мо или 29-то място в световната ранглиста.

Димитров се намираше в добра форма в последните дни, като миналата седмица достигна полуфиналите на турнира във Виена, след което записа две победи в Париж, преди да стигне до първия си мач с младия Алкарас, който оглавява ранглистата. Българинът обаче направи цели 24 непредизвикани грешки за хасковлията срещу едва 6 на съперника, които се оказаха решаващи за развитието в мача, а също така имаше и сериозно колебание в сервиса му.

Димитров все пак заработи 72865 евро и 90 точки за световната ранглиста, в която заема 28-ото място. По този начин първата ракета на България приключва сезона с 26 победи и 22 загуби, и три достигнати полуфинала – в Мелбърн (АТП 250), Монте Карло (Мастърс 1000) и Виена (АТП 500).

За Алкарас предстои четвъртфинален сблъсък с Холгер Руне от Норвегия или Андрей Рубльов (Русия).