Гришо с рутинна побед в Куинс, уреди си мач с Алкарас

0
GRIGOR TREVA
-
-

Най-добрият български тенисист Григор Димитров се класира за четвъртфиналите на Куинс Клъб, където ще се изправи срещу Карлос Алкарас. На осминафиналите българинът се справи с 6:3, 7:5 срещу по-високо ранкирания от него тенисист Франсиско Серундоло.

Г

Димитров няма загубен сет на Куинс Клъб вече четвърти пореден мач, след като започна от квалификациите на турнира.Българинът, който е шампион от 2014 година, изигра поредния си силен мач в последните седмици и надигра с 6:3, 7:5 поставения под номер 8 в схемата Франсиско Серундоло от Аржентина. Срещата продължи час и 29 минути.

В следващия кръг обаче Димитров ще бъде изправен пред високо препятствие, тъй като негов съперник ще бъде водачът в схемата и номер 2 в световната ранглиста Карлос Алкарас от Испания.С победата Григор Димитров си гарантира 90 точки за световната ранглиста и 60 145 евро от наградния фонд, който възлиза на 2 195 175 евро.

До момента Димитров и Алкарас имат два мача помежду, като и двата завършиха с двусетови победи на испанеца. Те обаче не са се срещали на тревна настилка.