Гришо с нова победа,на 1/2 финал е в Париж!(ВИДЕО)

0
-
-

Единственият българин в тенис елита Григор Димитров се класира за втори път в кариерата си на полуфиналите на “Мастърс”-а в Париж, след като записа четвърта победа в четвъртия си мач срещу световния номер 11 Хуберт Хуркач – 6:1, 4:6, 6:4 за 1 час и 40 минути игра.

Следващият противник на Гришо ще бъде победителя от битката на Карен Хачанов и Стефанос Циципас.

За втори път в кариерата си след 2019-а Димитров е полуфиналист в Париж, а това е и втори пореден полуфинал в “Мастърс” турнирите за него, след като достигна до тази фаза и в Шанхай. Там той беше спрян от Андрей Рубльов, а преди четири години във френската столица отстъпи в оспорван дуел на Новак Джокович.

Григор прегази противника си в първия сет, но във втория Хуркач се превърна в добре познатата машина за сервиси и направи ключов пробив в десетия гейм. В третата част обаче Димитров остана все така солиден от основната линия и направи поредица от спечелени точки, за да пробие за 4:3 и да затвори мача.

Гришо вече има 40 спечелени мача през 2023-та, а за трети път в кариерата си след 2017-а (49) и 2014-та (50) натрупва толкова много победи за един сезон. В “Мастърс” сериите в кариерата си той вече има 128 победи, като е само на една от седмия в класирането на активните тенисисти Фернандо Вердаско.