Гришо помете египтянин на старта на „Ролан Гарос“!

1
1527408449gettyimages 951454584

Григор Димитров води с 2-0 (6:1, 6:4) срещу 182-ия в света египтянин Мохамед Сафуатна старта на „Ролан Гарос“, макар да показа колебания към края на срещата.

Първият сет премина перфектно за българина и той буквално помете съперника си за 23 минути. Гришо поведе с 3:0 след пробив за 2:0, а след това удари Сафуат и за 5:1, след което затвори сета с гейм на нула.

Втората част не направи изключение и Димитров поведе с 4:0 с два пробива, след което отстъпи на нула в петия гейм. Играта бе спряна при 1:4 заради медицински таймаут за египтянина, което явно повлия на концентрацията на Григор и той загуби следващите два гейма за 3:4. Българинът обаче се върна на пътя на успеха за 5:3, но египтянинът не се отказа и доведе резултата до 5:4. Димитров обаче сложи точка на спора с гейм на нула и приключи срещата след час и 12 минути.

Гришо трябваше да се изправи срещу Виктор Троицки, но сърбинът се отказа от мача заради контузия, а Сафуат влезе в схемата като „щастлив губещ“, след като падна с 4:6, 4:6 от аржентинеца Гуидо Андреоци.

Успехът е 60-и за Григор на клей в неговия мач номер 100 на червената настилка, като в следващия си ще се изправи срещу победителя от двойката Джаред Доналдсън или Николас Яри (начало около 14:00 наше време).