Гришо отнесе за по-малко от час немец в Маями(ВИДЕО)

0
-
-

Първата ни ракета Григор Димитров разби германеца Яник Ханфман с 2:0 (6:1, 6:0) и се класира за осминафиналите на Мастърса в Маями. Срещата между двамата продължи само 47 минути.

Следващият опонент на Гришо ще е деветият в света Хуберт Хуркач, който се справи със Себастиан Корда в трисетов екшън – 7:6(5), 6:7(5), 6:3.

Българинът започна ударно и проби съперника във втория гейм, a след това покачи на 3:0. Ханфман най-после се отчете в резултата и дори с малка доза късмет успя да намали на 3:1.

Гришо не спираше да сервира безкомпромисно и без да допуска никаква интрига увеличи предината си на 4:1, след което хасковлията направи още един пробив в сета. С убедителен гейм на нула бившият номер 3 в света взе крайното 6:1.

Гришо продължи да гази германския си съперник и го проби в първия гейм на втория сет. След това българинът взе подаването си за 2:0 и записа нов пробив за 3:0. Димитров поведе с 4:0 с гейм на нула. Григор поведе с 5:0 след трети пробив в сета, след което сервира за край на мача и го направи с гейм на нула за 6:0.