Гришо не успя да спре №2 в света в Синсинати(ВИДЕО)

0
-
-

Григор Димитров отпадна от турнира в Синсинати.Българският тенисист загуби от водача в основната схема Даниил Медведев (Русия) с 3:6, 3:6 и така напусна надпреварата от сериите Мастърс 1000.

Руснакът пък се класира за четвъртфиналите след точно 90 минути игра, записвайки своя трети успех в четвъртата среща с Гришо и ще срещне победителя от мача между Хуберт Хуркач (Полша) и Пабло Кареньо-Буста (Испания).
Медведев направи 22 непредизвикани грешки, с 12 по-малко от Димитров, който започна мача добре и стигна до точки за пробив в първите два сервис гейма на своя съперник.

Хасковлията обаче не се възползва, а впоследствие неговият сервис се влоши, докато този на опонента му стана далеч по-стабилен.Четвъртият гейм на първия сет се оказа решителен, защото в него Медведев стигна до две точки за пробив и реализира втората, за да поведе с 3:1. Веднага след това обаче Гришо върна пробива и намали до 2:3, но после пак допусна такъв и в крайна сметка руснакът спечели първата част с 6:3 след 45 минути игра.

Още точно толкова му бяха необходими, за да затвори и мача. Вторият сет започна с размяна на геймове, като Медведев изпусна общо 4 точки за пробив в първите 6. В седмия обаче световния №2 не пропусна шанса си, проби и поведе с 4:3. Минути по-късно той затвърди аванса си, а впоследствие триумфира след ново 6:3, за да се класира за четвъртфиналите.