Гришо измъчи Циципас,но загуби в Пърт(ВИДЕО)

0

След мъжка игра и здрава битка Григор Димитров загуби от световния №4 Стефанов Циципас с 6:4, 2:6, 6:7(4) във втората среща между отборите на България и Гърция от група А на новия турнир по тенис за смесени състави „Юнайтед къп“ в Пърт, Австралия. Така южните ни съседи си осигуриха преднина от 2-0, след като в първия мач на сингъл за деня между вторите ракети при жените Изабелла Шиникова отстъпи с 6:3, 4:6, 1:6 пред Деспина Папамихаил.

Двубоят между Димитров и Циципас предложи истински спектакъл за зрителите по трибуните, които в продължение на 2 часа и 10 минути се наслаждаваха на тенис от изключително висока класа. А играещият капитан на България може само да съжалява за това поражение, тъй като бе много близо до победата, след като спечели първия сет, а във третия бе на две точки от успеха. В крайна сметка той отстъпи в решаващия тайбрек и Гърция ликува.

Срещата България – Гърция продължава с мача Виктория Томова (№90) – Мария Сакари (№6 в света), който започва в петък сутринта (30 декември), в 04:00 часа българско време. Следващият двубой е между 196-ия в ранглистата Димитър Кузманов и Михаил Перволакис (№504). Ако резултатът стане 2:2 победи, ще се играе решаващ мач на смесени двойки.