0
grigor dimitrov sasht
-
-

Германецът Даниел Алтмайер е следващият съперник на Григор Димитров на турнира в Бризбейн. Алтмайер победи представителя на домакините Ли Ту със 7:6 (5), 7:6 (4).

Двамата са се изправяли два пъти един срещу друг, като и в двата случая Григор печели без особени проблеми и без да загуби сет. Първият им двубой е през 2021 г. на Мастърса в Индиън Уелс, когото българинът постига успех с 6:4, 6:2.
През 2023 година най-добрият български тенисист отпуска 8 гейма на Алтмайер на Ролан Гарос – 6:4, 6:3, 6:1.

В понеделник Григор направи обрат срещу Анди Мъри, за да спечели първия си двубой на сингъл за годината.Себастиан Корда пък отпадна от надпреварата след загуба в две части от германеца Яник Ханфман – 5:7, 4:6.