Гришо и без първи сервиз пречупи Нишиока в Рим

0
grigor dimitrov zheneva

Най-добрият българския тенисист Григор Димитров се класира за третия кръг на Мастърс-а в Рим след победа с 2:0 срещу Йошихито Нишиока – 7:5, 6:4. Двубоят на корт №12 продължи малко над час и половина.

Въпреки че Григор имаше много малък процент вкаран първи сервис, не допусна пробив, даже не му се наложи да спасява брейк точки. Той стигна до два пробива – един в края на първия и един в края на втория сет, за да постигне трета победа от три мача срещу този съперник.

Хасковлията вече знае съперника си в третия кръг. Това е французинът Теронс Атман, който победи представителя на домакините Лоренцо Музети. Френският тенисист взе първия сет със 7:5 с късен пробив. След само един изигран гейм във втория италианецът се отказа поради физическо неразположение. Това е най-големият успех в кариерата на Атман, който се класира за първи път за третия кръг на турнир от Мастърс 1000 сериите.

Първият сет между Григор и Нишиока вървеше напълно равностойно. Двамата тенисисти печелиха подаванията си. При 3:2 в полза на родния представител, той получи възможност за пробив, която Нишиока отрази. Размяната на геймове продължи до 6:5 за Григор. В последния 12-и гейм от първия сет българинът поведе с 15:40 и реализира още първия сетбол.

Развоят на втората част беше идентичен. Първият сервис на Григор още по-малко влизаше, но Нишиока не съумяваше да се възползва. Григор печелеше и на втори сервис. Без да се открие точка за пробив пред нито един от двамата тенисисти, се стигна до 5:4 за хасковлията. Решаващият момент в сблъсъка бе десетият гейм. Тогава Гришо поведе с 15:30, но добри сервиси на Нишиока му дадоха аванс от 40:30. Димитров се събра, направи три поредни точки и сложи край на мача.