Григор Димитров започна с победа и във Виена(ВИДЕО)

0
-
-

Григор Димитров елиминира Лоренцо Музети с 6:3, 6:4 на старта на турнира във Виена от сериите ATP 500, с награден фонд 2,56 милиона евро, за малко над час и половина. По този начин българинът се класира за втория кръг на надпреварата, където ще се изправи срещу победителя в мача между Даниил Медведев и Артюр Фис.

Димитров влезе много добре в мача и направи ранен пробив, за да поведе с 3:1. След това българинът затвърди пробива, за да поведе с 4:1. Пред Димитров се отвориха две нови възможности за пробив в шестия гейм, но Григор не успя да реализира нито една от тях.

Все пак при 5:3 Димитров сервираше за спечелването на първия сет. Гришо имаше известни затруднения и след много дълъг гейм успя да затвори частта при четвъртия си сетбол – 6:3.Във втория сет той имаше възможност за пробив в третия и в петия гейм, но успя да се възползва едва в деветия, след което при свой сервиз приключи двубоя с първия си мачбол.

Хасковлията завърши двубоя с 8 аса и 20 печеливши удара. Той изравни преките двубои срещу Музети на 1:1, след като загуби от него с 4:6, 6:7(3) на четвъртфиналите в Акапулко през 2021 година.

Димитров заработи 35 245 евро и 45 точки за световната ранглиста. Той достигна до полуфиналите във Виена през миналия сезон, където загуби от бъдещия шампион Даниил Медведев, а сега той ще бъде негов евентуален съперник във втория кръг.

Медведев е поставен под номер 1 през настоящата кампания и ще защитава титлата си.

Даниил Медведев ще стартира участие утре с двубой срещу Артюр Фис (Франция).