Григор Димитров падна от американец в Рим(ВИДЕО)

0
grigor dimitrov zheneva
-

Григор Димитров отпадна на осминафиналите на Мастърса в Рим след загуба в три сета, 2:6, 7:6 (11), 1:6, от Тейлър Фриц. Срещата започна по-добре за американеца, който спечели първия сет, след като направи два пробива. Българинът се нуждаеше от 10 сетбола преди да стигне до успех във втората част, но силите на първата ни ракета не стигнаха за пълен обрат и той спечели само гейм в решителния сет.

В следващия кръг първата ракета на САЩ ще се изправи срещу победителя от мача Александър Зверев – Нуно Боржеш.
Първата част започна по-добре за Фриц, който направи пробив в третия гейм. Григор имаше 7 шанса да го върне, но не успя. Американецът взе още веднъж подаването на българина, който имаше сериозни проблеми със сервиса си и направи 6 двойни грешки.В първия гейм на втория сет първата ни ракета трябваше да се измъква от 15:40 на собствен сервис. Българинът успя да го направи и след това пое инициативата в частта.

В три отделни гейма Григор стигаше до брейкбол, но така и не успяваше да вземе подаването на Фриц. Едната възможност дойде в 10-ия гейм, когато българинът имаше сетбол, който бе спасен от американеца с хубав печеливш удар от форхенд.Последният сервис гейм на българина в сета бе проблемен, като Григор го спечели, след като американецът имаше скрит мачбол. Първата ни ракета на свой ред постави под напрежение Фриц и отново имаше точка за спечелване на частта, която американецът отрази с печеливш удар в близост до мрежата.

Стигна се до тайбрек, който започна отлично за Григор, след като той реализира минипробив и поведе с 3:1. Първата ракета на САЩ бързо го върна, но българинът все пак стигна до три поредни сетбола, два от които на сервис на Фриц. Те бяха спасени от американеца, а след това българинът направи първата си двойна грешка във втория сет, за да се стигне до равенство в точките – 6:6. След това Григор спаси мачбол и стигна до седмия си сетбол, който не успя да реализира, след като ударът му излезе в милиметри аут. Българинът най-накрая стигна до успеха във втората част при десетия си сетбол и 13:11 точки.

Силите на Григор обаче стигнаха до тук и третият сет завърши с бърз успех за Фриц, който отпусна само един гейм на първата ни ракета.