Григор Димитров би Музети и на старта в Париж(ВИДЕО)

0
-
-

Григор Димитров победи Лоренцо Музети с 6:2, 6:7 (4), 6:3 в мач от първия кръг на „Мастърс“-а в Париж. Срещата продължи два часа и 20 минути, а победата беше втора за българина над италианеца в рамките на шест дни. Двамата играха във Виена в началото на миналта седмица, а тогава родният тенисист се наложи в два сета. В следващия кръг хасковлията ще се изправи срещу поставения под №3 в основната схема Даниил Медведев, от когото загуби в австрийската седмица преди няколко дни.

Гришо можеше да приключи мача в два сета, след като проби на два пъти съперника си в първия сет. Във втория той водеше с 5:4 с пробив, но допусна до такъв да стигне и Музети, след което се стигна до тайбрек, който италианецът спечели. В третия сет Димотров поведе с 3:0, след което не изпусна преднината си, за да си осигури място във втория кръг.