Грешна стъпка извади РБ Лайпциг от битката за титлата в Германия

0

РБ Лайпциг допусна груба грешка при рестарта в Първа Бундеслига, след като стигна само до равенство 1:1 при домакинството на Фрайбург от 26-ия кръг. Това равенства на практика вади РБ Лайпциг от уравнението в борбата за титлата в германския шампионат.

Фрайбург поведе в резултата в 34-ата минута, когато Винченцо Грифо центрира от корнер в наказателното поле на домакините, където Мануел Гулде засече топката и я прати във вратата на Петер Гулаши.

РБ Лайпциг бе много близо до това да изравни резултата в 61-ата минута, но защитник на Фрайбург успя да изчисти топката от голлинията след удара на Кевин Кампъл.

Тимо Вернер си отвори пространство в наказателното поле на Фрайбург в 73-ата минута и отправи опасен удар, но вратарят на гостите демонстрира чудесен рефлекс и изби. След това топката попадна в Юсуф Поулсен, който стреля, но над напречната греда.

РБ Лайпциг изравни резултата в 77-ата минута, когато Кевин Кампъл преодоля един футболист на Фрайбург и достави топката до Поулсен, който с глава я вкара във вратата на гостуващия отбор.

В третата минута на добавеното време на срещата Робърт Кох попари домакините, вкарвайки втори гол във вратата на Гулаши, но след използването на системата ВАР попадението за Фрайбург не бе зачетено и мачът приключи при резултат 1:1.

РБ Лайпциг остава трети в класирането с 50 точки, като изостава на пет от лидера Байерн, който е и с мач по-малко.

Волфсбург постигна драматична победа с 2:1 при визитата на Аугсбург, Херта се наложи с категоричното 3:0 при гостуването на Хофенхайм, а Фортуна Дюселдорф и Падерборн завършиха 0:0 в сблъсъка за оцеляване.