Атакуваха шефа на съдиите в Асеновград, изведоха реферите с охрана(СНИМКИ)

0
-
-

Сокол Марково победи състезаващия се в „А“ ОФГ тим на Асеновец с 3:1 в мач от втори предварителен кръг за Купата на България. Мачът се игра на стадион „Шипка“ в Асеновград. Така Сокол се класира на областен финал, в който ще гостува на Марица. Двубоят е другата сряда от 18 на стадиона в Кършияка.
Васил Гуджев вкара в 25-ата минута за 1:0, като така завърши първата част, пише marica.bg. На полувремето на стадион „Шипка“ се появи шефът на съдийската комисия към БФС и спомоществувател на Сокол Марково Йордан Сталев.
Гостите от Марково изравниха в 65-ата минута. Автор на попадението е Александър Стойчев. След центриране отдясно, вратарят на Асеновец увисна и Стойчев от 2 метра насочи топката с глава към мрежата. 120 секунди по-късно тимът от пловдивския Бевърли Хилс направи пълен обрат 1:2. Виделен Сердарски бе автор на попадението. След изчистена топка, Сердарски вкара от воле от 25 метра в горния ъгъл. В последната минута Сокол стигна и до трето попадение.
След мача реферите бяха изведени с охрана, тъй като феновете на домакините претендираха за незачетен гол при 1:2. Тогава топката се удари в гредата и тупна около голлинията, но според тъчреферът Йордан Петков не е преминала с целия си обем. Фенове и футболисти на Асеновец погнаха тъчрефера Йордан Петров и главния Боян Славков. След мача се наложи охранители да пазят съдийската тройка от Пловдив. Проблеми имаше и по време на мача на трибуните, където местни фенове награбиха вербално шефа на реферите на БФС и спонсор на Сокол Марково Йордан Сталев.