Голямо разочарование за Илия Груев

0
ilia gruev

Лийдс на Илия Груев загуби с 0:1 Саутхямптън баража за място в английската Висша лига и се размина с гарантирани около 150 милиона паунда.

Българинът започна като титуляр за своя тим и остана на терена до края на двубоя.

Саутхямптън поведе в 24-ата минута, когато Адам Армстронг беше изведен вдясно и преодоля вратаря на Лийдс с удар в обратния ъгъл – 1:0.

В самия край на първата част „светците“ пропуснаха да вкарат втори гол, след като Адам Армстронг не успя да преодолее вратаря на Лийдс.

Тимът на Груев започна добре втората част и минути след почивката Крисенсио Самървил стреля на сантиметри от напречната греда.

Саутхямптън отвърна с изстрел на Самюъл Едоузи, преминал встрани.

Шест минути преди края гредата попречи на Лийдс да изравни резултата след топовен удар на Даниъл Джеймс от границата на наказателното поле.

В продължението на двубоя Джеймс отново стреля коварно в левия ъгъл, но вратарят на Саутхямптън спаси.