Голяма драма!ЦСКА-София поведе на Арда с гол от засада, но изпусна победата в последната секунда!(ВИДЕО)

1
Снимка: cska.bg

Отборът на ЦСКА-София  не успя да победи  Арда  в един от най-интересните мачове от 23-ия кръг на родната ни Първа Лига. Мачът завърши наравно 1:1, а  срещата бе и пореден дебют в Първа лига за Любослав Пенев начело на червените.А те влязоха по-добре в двубоя и наложиха натиска си от първия съдийски сигнал. В 14-ата минута Жорди Кайседо пропиля страхотна възможност за откриване на резултата, след като засече центриране на Георги Йомов, но от близка дистанция засече топката с глава и я прати в аут.

Малко след това отново Кайседо бе във фокуса на събитията. Домакините отнеха топката от съперника и организираха бърза атака, завършила с лош рейд на Кайседо, който не успя да достигне топката и бе изпреварен от Васил Симеонов. В 20-ата минута с пропуск се отчете и Амос Юга.

Гостите отвърнаха с опасна атака, в която изведеният Иван Тилев навлезе на скорост в половината на „червените“, но Густаво Бусато напусна навреме наказателното си поле и предотврати почти сигурно попадение.

В 37-ата минута Тонислав Йорданов профука „златен“ шанс да открие резултата. В най-чистото положение в двубоя до момента Деян Лозев преодоля Греъм Кери и подаде остро към бившия младежки национал, чийто удар бе отразен от Бусато по впечатляващ начин, а впоследствие гредата също помогна на „червените“ за запазване на нулите.

В края на първата част дойде и най-добрият шанс за ЦСКА-София. Греъм Кери проби отлично по левия фланг и подаде на главата на Георги Йомов. Националът на България обаче прецени, че няма как да отиграе и върна за Кайседо, който заложи топката за Варела, но неговият изстрел бе разочароващ. Така ситуации пред двете врати не липсваха, но попаденията останаха за втората част.

Високото темпо на игра се запази и само две минути след подновяването на играта Греъм Кери нацели гредата след изпълнение на свободен удар. Гостите отговориха мигновено с удар на влезлия от пейката Мартин Костадинов, но опитът му бе блокиран от Георги Йомов.

Точно след час игра Жорди Кайседо и Мено Кох се неутрализираха взаимно, като играха едновременно за центрирана топка от корнер и сътвориха страхотен пропуск.Натискът на ЦСКА-София даде резултат в 68-ата минута. Тогава Йомов намери Варела, а той от своя страна центрира към Кайседо и таранът без проблем отбеляза с глава след изстрел от 5-6 метра. Йомов обаче бе в положение на очевзидна засада,преди паса към Варела.В третата минута на добавеното време капитанът на червените Петър Занев задържа Пламен Крумов в наказателното поле и от отсъдената дузпа кадърът на червените Тонислав Йорданов изравни резултата!