Гол от дузпа спаси Черно море срещу Ботев Враца

0
373609577 775407097927233 5957106314491527641 n
-
-

Черно море спечели с 1:0 гостуването си на Ботев Враца от осмия кръг на Първа лига. „Моряците“ записаха шеста победа от началото на сезона. Черно море стигна до много трудна победа във Враца, до която се стигна след гол от дузпа на Атанас Илиев. През първото полувреме „моряците“ изпуснаха дузпа.

Съдията Ненков свири дузпа за Черно море в 14-ата минута, когато Едуардо Кунде спъна в наказателното поле Едгар Пашеко. Зад топката застана Пабло Гарсия, който бе спрян от Бариос. При добавката Живко Атанасов стреля над вратата.

В 77-ата минута Мазир Сула отправи мощен удар, който Бариос изби, топката стигна до Исмаил Иса, който обаче от добра позиция пропусна.

Минута по-късно Черно море получи правото да изпълни втора дузпа. Бившият футболист на „моряците“ Стефан Велев извърши нарушение срещу Иса. Този път с изпълнението се зае Атанас Илиев. Стражът на Враца докосна топката, но не успя да опази вратата си – 0:1.

Четири минути преди края на двубоя Спас Георгиев получи в наказателното поле от Браян Переа, но Иван Дюлгеров се намеси решаващо.

В добавеното време на срещата Алекс Фернандес излезе на добра позиция, но стреля покрай вратата.

Черно море е лидер в класирането с 20 точки, а Ботев Враца е дванадесети с 6 точки.