0
Снимка: lokomotivpd.com
-
-

Гигант Съединение спечели с 2:1 у дома срещу втория отбор на Берое (Стара Загора) в среща от 17-ия кръг на Югоизточната Трета лига. Освен голове в равностойната битка имаше сериозна контузия, недоволство срещу съдийството и червен картон. Домакините взеха трите точки с попадения от дузпа и фаул.

В 37-ата минута нападател на Гигант и капитанът на гостите Ангел Костов влязоха в спор за топката. Костов я изби с глава, а противникът го удари с крак в главата. Съдията изненада старозагорци с решението си – дузпа, която Запрян Запрянов реализира за 1:0.
Костов обаче беше сменен със съмнения за лек комоцио. От щаба на Берое протестираха и в последните секунди на първата част, когато реферът отсъди фаул. След изпълнението на Запрянов обаче стана 2:0.

През втората част младата селекция на Слави Жеков взе превес. В 63-ата минута Васил Василев излезе от втора позиция и с точен шут върна интригата – 2:1. Окрилени, заралии проведоха още няколко добри атаки. Вместо обаче изравнително попадение, завършиха срещата с десет футболисти. Секунди преди края Ефе Али извърши нарушение и получи втори жълт и червен картон.