Гигант обърна и Несебър за 3 от 3

0
-
-

Гигант (Съединение) победи с 2:1 като гост Несебър и записа трета поредна победа от началото на сезона, оглавявайки класирането заедно с Марица.

„Голямоконарци“ надигрха противника си, но нямаха късмет през първата част и изпуснаха 5-6 чисти положения. Домакините поведоха в началото на мача с гол след корнер. Станислав Жеков засече с глава в 9 минута. В края на полувремето Тодор Тодоров нацели гредата.

Второто полувреме гостите натиснаха съперника, който остана с човек по-малко в 65 минута. За втори жълт картон бе изгонен централния защитниик на Несебър Алиев. Малко по-късно Мирослав Радев центрира за Сонер Полат, който изравни. Мирослав Радев донесе победата на гостите, след като реализира от пряк свободен удар. До края на мача не се случи нищо съществено и тимът от Съединение записа третата си победа.

Гигант и Марица са двата тима с пълен актив от точки на върха в класирането. Именно тези два тима ще се изправят един срещу друг в следващия кръг. Мачът е на стадиона в Съединение, от 18.00 часа идната събота.