Героят от финала получава титулярно място за награда

0

Героят от финала за Купата на България Бисмарк Чарлс ще поведе атаката на ЦСКА-София довечера срещу ЦСКА 1948. Ганайският нападател, който след четири дни ще навърши 20 години, ще бъде възнаграден от Любо Пенев за победния гол срещу Арда с титулярно място за сметка на Кайседо, пише „Тема спорт“. Очаква се еквадорецът да се появи на терена през второто полувреме.

В защита би трябвало да действа карето от сряда Турицов, Матей, Кох и Мазику. Травмата на Феде Варела, която доведе до негова смяна на почивката на финала за купата, ще го остави извън 11-те. Вместо него ще започне заменилият го тогава Тибо Вион, който ще си партнира с Юга. Като плеймейкър пък ще действа Тиаго, а по крилата ще оперират Йомов и Енрике, които се появиха от скамейката срещу Арда.

За новака след изтърпяно наказание се завръща националът Ивайло Чочев, а другият дефанзивен халф ще бъде Ивайло Климентов. Очаква се треньорът Тодор Киселичков да не прави много промени от равенството 0:0 с Локо Пд. Заради жълтия си картон на „Лаута“ за един мач изгоря левият бек Ангел Лясков, като вместо него ще започне Лазар Марин.