Германия се класира за полуфиналите на Евро 2019 за младежи

Germania 1

Двубоят на стадион „Нерео Роко“ в Удине беше пряк сблъсък за място сред най-добрите 4 на турнира. Германците, които са актуални първенци на Стария континент в тази възраст, се нуждаеха поне от равенство, докато австрийците трябваше задължително да спечелят, за да изместят състава на Щефан Кунц от първото място. Лука Валдшмит даде преднина на Бундестима в 14-ата минута с петия си гол от началото на надпреварата. Попадението беше много красиво. Валдшмит се обърна на малко пространство и с левия крак не остави шансове на Александър Шлагер. В другия мач от групата Дания очаквано победи Сърбия с 2:0. Сърбите не играеха за нищо след двете си загуби на старта, докато датчаните имаха минимални надежди да станат най-добрият втори отбор и да се доберат до полуфиналите. Първия гол вкара Браун Ларсен в 21-ата минута, а в 51-ата точен беше и Расмусен, но това не се оказа достатъчно за Червения динамит, който е с по-лоши показатели от Италия. Освеен Германия, сигурен полуфиналист е и победителят в група „А“ Испания. Днес предстоят последните мачове в група „С“, като битка за първото място ще водят Румъния и Франция. Любопитното е, че при равенство и двата отбора ще се класират за следващата фаза.