Германия прегази Португалия! Два автогола за 4 минути помогнаха за обрат (ВИДЕО)

0
-
-

Германия победи Португалия в мач от група „F“ на ЕВРО 2020. Пред 25 хиляди зрители на „Алианц Арена“ в Мюнхен, Бундестимът се наложи с категоричното 4:2.

Германия стигна до гол още 5-ата минута. Робин Госенс засече от воле центриране на Матиас Гинтер, опъвайки мрежата на Руи Патрисио. Попадението обаче бе отменено заради засада на Гнабри, който влияеше на играта.

Португалия пък поведе след четвърт час игра. Бернардо Силва намери в наказателното поле Диого Жота, който пък от своя страна подаде на празна врата на Кристиано Роналдо, за когото остана най-лесното – да прати топката в мрежата за 1:0.

Германия изравни в 35-ата минута. Госенс центрира към Хавертц. Последният обаче бе изпреварен от Рубен Диаш, който засече в собствената си мрежа за 1:1.

Само 240 секунди по-късно символичните гости стигнаха до пълен обрат и то отново с автогол. Госенс центрира отляво, а след кратко разбъркване Герейро прониза своя страж за 1:2.

Германия увеличи аванса си в 51-ата минута. Отлична многоходова атака стигна в наказателното поле до Госенс, който пусна успореден пас. Хавертц пък засече от границата на вратарското поле за 1:3.

След час игра Бундестимът стигна и до четвърто попадение. След центриране отдясно, Госенс засече с глава от вратарското поле за 1:4.

В 67-ата минута Португалия върна едно попадение. След центриране от фал, Кристиано Роналдо върна почти от аутлинията, а Диого Жота от голлинията направи 2:4.

В 79-ата минута Португалия можеше да завърже интригата. Ренато Санчес изстреля истински снаряд от сериозна дистнация. Топката обаче разтресе дясната греда.

240 секунди след това Германия можеше да възстанови аванса си. Далечна тупалка на Горецка обаче се отклони в напречната греда.