Генчев посочи големия проблем и заяви: Изключително унизителна загуба! Срамно петно върху клуба

0
Снимка: ludogorets.com

Старши треньорът на Локомотив (Сф) – Станислав Генчев – сподели мнението си за загубата с 0:6 от ЦСКА 1948.

„Трябва да се извиним за случилото се днес – и треньори, и футболисти. Изключително унизителна загуба. Срамно петно върху клуба, върху футболисти и треньори, върху всеки един от нас. Нищо не подсказваше, че може да се стигне до такова нещо.

Вторият гол в края на полувремето попречупи футболистите. Опитахме се на полувремето просто да задържим духа и тонуса. Още в началото на второто полувреме получихме трети гол и оттам-нататък настъпи пълна дезорганизация, което не трябва да се случва в професионален отбор. Мачове се обръщат и от два, и от три, и от четири гола. Най-вече, когато губиш, трябва да загубиш с достойнство, с високо вдигната глава, а не по такъв унизителен начин.

Казах на футболистите, че лепнахме срамно петно върху клуба и нас самите и трябва да направим всичко възможно с добри игри и резултати да измием срама.

Футболистите трябва да реагират подобаващо. Трябва всеки един мач да търсим победа, както е било и досега. И във Варна ще искаме да победим.

Големият ни проблем е в завършващата фаза, реализирането на положенията. Трябва да бъде решен с много работа и настоятелност.

Напрежение не е имало при нас. То не е лошо да има малко напрежение, защото това спокойствие се предава и в играта – прекалено лежерно подхождаме и допускаме елементарни голове. Трябва да подобрим агресията в играта, играта в защита и основния ни проблем – реализирането на ситуациите. И днес имахме поне 3 чисти положения, въпреки че загубихме с 0:6.

Изключително важно в такива моменти е да бъдем много умни и търпеливи. Всяка лоша серия има своя край. По-важно е да се вадят поуките, да си следваме нашия план. Въпрос на време е да излезем от тази дупка“, коментира Генчев.