Гърция и Италия с най-много медали на детския турнир по джудо в Панагюрище

Dzudo

Състезателите от Гърция и Италия спечелиха най-много медали в седмото издание на международния турнир по джудо за деца „Топалов оупън“ в Панагюрище.

Гръцкият Аидинидас оглави класирането при юношите с 5 титли и 3 бронзови отличия. Втори е съставът на домакините с актив от 3-4-2, а трети е ЦСКА (2-1-6). Четвърти е Кодокан (Пазарджик) с 2-1-1.

При девойките италианският Атлетико е на върха с четири златни медала, от които един сребърен и четири бронзови. Втори е сръбският Пролетер с три титли, а трети е Топалов със злато, три сребърни и два бронзови медала. Четвърти е турският Коня (2-2-2).

По традиция призьорите получиха спортни пособия от „Суплес“. В турнира участваха 1051 състезатели от 19 страни и общо 90 клуба. При юношите медали спечелиха представителите на 58 отбора, а при девойките – 45.

Турнирът беше открит от спортния министър Димитър Илиев. На церемонията присъства и президентът на федерацията Румен Стоилов.

От утре голяма част от участниците ще останат на тридневен лагер.