Гана с важна победа над Южна Корея

0
Korea Republic v Ghana Group H FIFA World Cup Qatar 2022

Гана поледи Южна Корея 3 на 2 и по този начин запази шансове за класиране в следващия етап на Световното първенство в Катар. В същото време реално корейците загубиха възможност за това.

Гана поведе в резултата в 24-ата минута. Джордан Аю центрира от фал в наказателното поле на Южна Корея, където Мин-Джае Ким не успя да изчисти добре топката с глава, тя рикошира в Андре Аю, а след това попадна в Мохамед Салису, който прати топката във вратата на Сьонг-Гю Ким. Това е първият гол на Салису с фланелката на Гана.

Гана поведе с 2:0 в 34-ата минута. Джордан Аю центрира в наказателното поле на Република Южна Корея, където Мохамед Кудус успя да засече топката с глава и да я прати във вратата на Сьонг-Гю Ким.

В 45-ата минута Ву-Йонг Юнг получи отляво, влезе навътре и шутира силно пред наказателното поле, но топката профуча покрай левия страничен стълб на вратата на Ати.

Тарик Лампти отправи опасен удар в 50-ата минута, но топката премина встрани от вратата на Сьонг-Гю Ким.

Република Южна Корея организира много добра атака в 53-ата минута. Джин-Су Ким центрира в наказателното поле на Гана, където Ги-Сунг Чо бе оставен непокрит и стреля с глава, но Лоурънс Ати успя да се намеси и да спаси.

Република Южна Корея намали своя пасив в 58-ата минута. Санг-Хо На се пребори за топката с Тарик Лампти, след което центрира в наказателното поле на Гана, където Ги-Сунг Чо засече топката с глава и я прати във вратата на Лоурънс Ати.

Гана отново поведе в резултата в 68-ата минута, когато Джордан Аю подаде на Гидеон Менса, а той центрира по земя в наказателното поле на Южна Корея, където Иняки Уилямс се размина с топката, но тя попадна на крака на Мохамед Кудус, а той с много силен удара прати кълбото за трети път във вратата на Сьонг-Гю Ким.

Канг-Ин Лий отправи много опасен удар от фал в 75-ата минута, но Лоурънс Ати се намеси страхотно и спаси.

Минута по-късно Хюн-мин Сон имаше добра възможност в наказателното поле на Гана и стреля, но ударът му бе блокиран, като на пътя му застанаха трима футболисти на съперника.

Няколко секунди по-късно Джин-Су Ким имаше чудесна възможност и стреля, но Мохамед Салису изчисти топката пред голлинията.

Битката продължи до последно, но резултатът остана непроменен.