Галактическо Иберийско дерби! Испания и Португалия направиха най-силния мач на Световното

0
1529087759gettyimages 975490378
Испания и Португалия изиграха невероятен мач, кой бе зрелище за цял свят. Срещата бе от група Б на Световното в Русия.
Португалците започнаха със самочувствие. Момчетата на Йеро още не бяха играли продължително с топката, когато падна първият гол. Кристиано Роналдо излъга Начо Фернандес и си изработи дузпа. Бранителят сложи крак, а португалецът хитро се възползва и падна в наказателното поле. Роналдо не трепна от бялата точка и реализира – 1:0, отбелязвайки на четвърто Световно първенство.
В 24-ата испанците стигнаха до изравняване след спорна ситуация. Диего Коща сякаш избута Пепе, играта продължи, нападателят задържа в наказателното поле, финтира двама футболисти и нанесе страхотен удар от 17 метра, при който топката намери долния десен ъгъл на Руи Патрисио – 1:1.
Две минути по-късно момчетата на Йеро можеха да направят пълен обрат. Иско нанесе забележителен шут, топката се отклони от напречната греда и тупна на голлинията. Испанците претендираха, че топката е преминала голлинията, но технологията на голлинията, с която разполага съдията му помогна да вземе правилното решение – няма гол.
В 35-ата испанците отново се доближиха до попадение. Алба напредна отляво и центрира ниско към Иниеста, който завъртя топката по земя към диагонала, топката може би се чукна в крака на Коке, след което мина на сантиметри от гредата. В 42-ата Пепе влезе брутално в глезена на Диего Коща, но това не беше достатъчно за съдията за жълт картон.
Когато полувремето отиваше към своя край, на сцената отново изскочи Кристиано. Номер 7 си изработи позиция за стрелба, шутира от дъгата към центъра на вратата, Де Хеа привидно беше позициониран добре, но не успя нито да улови, нито да избие. Топката се удари в ръката на испанския страж и се шмугна в мрежата за 2:1.

Втората част започна с гол във вратата на Руи Патрисио. В 55-ата топката беше центрирана към Серхио Бускетс, той се пребори с глава и насочи в малкото наказателно поле, където Диего Коща изпревари защитник и бутна топката в мрежата – 2:2.

Три минути по-късно португалците вече изоставаха в резултата. Иско навлезе в наказателното поле, топката му беше отбита към дъгата, където десният бек Начо намери кълбото от въздуха и реализира брилянтен гол. След мощния му изстрел топката се удари първо в дясната, след това в лявата греда преди да влети в мрежата за 2:3.
В 88-та минута геният Роналдо  изпълни перфектен пряк свободен удар и изравн.
Битката след това продължи, но мачът завърши наравно.