Фратрия спечели дербито на Североизток

0
sozopol fratriq (3)

Дерби срещата от Трета Лига между втория тим на Спартак и Фратрия на игрище „Локомотив“ премина при голям интерес и бе изгледана от повече от 350 зрители. Фратрия спечели с 1:0 в един открит и динамичен мач. Първото полувреме премина при териториален превес на гостите, но младите спартаковци стояха добре в защита и не допускаха сериозни опасности.

В средата на терена добре действаше за тима от Бенковски опитният капитан Янчо Андреев. След поредна атака на скорост и центриране отдясно с плътен удар от точката за изпълнение на дузпа Фратрия поведе чрез дежурния си голмайстор Васил Андони. Минути по-късно блестяща проява на вратаря на домакините Стефан Петков не позволи на гостите да удвоят резултата.

В началото на второто полувреме с влизането на дясното крило Александър Александров атаката на младите спартаковци се раздвижи, които отправиха два опасни изстрела, преминали встрани от вратата на опитния Християн Христов. Двубоят стана открит, а двамата вратари бяха на висота и отразиха няколко опасни удара. До края гостите запазиха резултата, спечелвайки три ценни точки по пътя си към професионалния футбол.