Франция премина и през Уругвай, вече е в Топ 4 на Световното

0
GettyImages 992679218 master

Първото чисто положение дойде в 15-ата минута. Тогава Мбапе бе оставен непокрит в наказателното поле, но не прецени добре топката и ударът му с глава не бе точен. Последваха минути на жестока битка в средата на терена, заради която главният съдия показа два жълти картона, но чистите положения пред двете врати липсваха.

Резултатът бе открит от „петлите“ в 40-ата минута. След едно центриране от фал на Гризман, Варан засече топката с глава и направи безпомощен Муслера.

Две минути по-късно Уругвай бе много близо до изравняване. При идентична ситуация като при гола на французите, само че от другата страна, Касерес стреля с глава, но Лорис направи брилянтно спасяване. Годин имаше възможност да направи добавка, но действа като защитник и ударът му бе крайно неточен.

В началото на втората част битката на терена продължи. Уругвай тръгна по-смело напред в търсене на изравняване, докато европейците действаха търпеливо и стабилно в защита в очакване на възможност за намиране на празни пространства в предни позиции.В 62-ата минута Франция поведе с 2:0. При една контраатака на „петлите“ топката стигна до Гризман, който стреля от дистанция. Ударът му отиде право в ръцете на Муслера, но вратарят не успя да хване и тя влетя в мрежата му.

Малко по-късно двата тима почти стигнаха до бой, след като Мбапе падна на терена, претендирайки, че е ударен в стомаха, а съперниците му твърдяха, че симулира. Последва голямо спречкване, което завърши с няколко жълти картона. До края на мача не се случи нищо съществено.